Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha

ROSARIO
 
MAESTRA DE ESPAÑOL

Mam na imię Rosario, ale możesz mówić do mnie Rosi lub Maria. Pochodzę z Meksyku.

Jestem nauczycielką hiszpańskiego jako języka obcego i studentką UNAM.

Kocham mój język i mój zawód, ponieważ lubię dzielić się z ludźmi moją kulturą, a także uczyć się o innych, które istnieją na całym świecie.  Wszystko zaczęło się, gdy byłam wolontariuszką w organizacji, która dała mi możliwość życia w uniwersalnym środowisku, dlatego postanowiłam pozostać w tej samej międzynarodowej atmosferze. Staram się łączyć moje zajęcia z czymś kulturalnym z Hiszpanii, Meksyku czy Ameryki Łacińskiej, co czyni je bardziej interesującymi.

W Polsce bardzo brakuje mi mojego psa Tommy’ego, którego niestety nie mogłam zabrać ze sobą.

Mam nadzieję w przyszłości zostać egzaminatorem DELE i dowiedzieć się więcej o tych aspektach nauczania języków obcych.

oliwia
 
MAESTRA DE ESPAÑOL

Hola, mam na imię Oliwia. Swoją przygodę z językiem hiszpańskim rozpoczęłam od klasy dwujęzycznej w liceum. Zafascynowanie i pochłonięcie tym językiem sprawiło, że postanowiłam kontynuować jego naukę i studiować filologię hiszpańską. W la manchy uczę dzieci, w której nauka słówek idzie w parze z zabawą oraz dzięki przyjaznej atmosferze nie straszne są nam konwersacje ? Gry i zabawy są oparte na metodzie nauczania Colorín Colorado, z której mam ukończone szkolenie.

JUAN

MAESTRO DE ESPAÑOL
Nazywam się Juan, mam 31 lat, a powodem, dla którego zdecydowałem się uczyć mojego ojczystego języka, jest to, że lubię języki, kontakt z ludźmi, wiedzę i wiedzę o różnych kulturach i uwielbiam uczyć, bardziej jeśli chodzi o mój język ojczysty, jestem Wenezuelczykiem i mieszkam w Polsce od jakiegoś czasu, lubię zimę, podróże, jedzenie i horrory i tajemnicze seriale i / lub filmy.
Lubię też sport, zawsze chodzę na siłownię 4 do 5 dni w tygodniu, mam możliwość nauczania od dzieci do dorosłych na każdym poziomie, zajęcia konwersacyjne, w których jestem bardzo dobry.
Moje inne hobby to gry wideo, kryminały, fantasy i tajemnicze książki, gry planszowe i kultura japońska.
JUAN 
 
MAESTRO DE ESPAÑOL
 

Cześć, nazywam się Juan Carlos. W Polsce mówią na mnie po prostu Juan, pochodzę z serca Ameryki Południowej, Boliwii. Wcześniej nie wyobrażałem sobie, ani nawet nie przeszło mi przez myśl, aby zamieszkać w Polsce, ale takie jest życie: to wielka przygoda, którą trudno sobie wyobrazić. Tak zaczęła się moja przygoda w Polsce – poprzez uczenie języka hiszpańskiego, co doprowadziło mnie do poznania ludzi mówiących w różnych językach, o różnych zwyczajach, kulturze i wielu innych rzeczach. Tak zacząłem uczyć i uczyć się z uczniami, którzy dają mi radość, energię, chęć  do dzielenia się wiedzą na temat języka hiszpańskiego. Mam wielką motywację do nauczania, obecnie w szkole języka hiszpańskiego La Mancha.

Język hiszpański i kultura Ameryki Łacińskiej jest różnorodna i interesująca. Kultura latynoska jest pełna ciekawostek, zwyczajów, obrzędów i mitów. Nauka języka hiszpańskiego musi opierać się zasadniczo na prostej rozmowie na codzienne tematy, bez presji, w której uczeń będzie czerpał przyjemność z języka. W ten sposób będzie miał motywację i chęć do nauki hiszpańskiego oraz odkrywania nowych przygód i kultur poprzez język hiszpański. Moje hobby to: czytanie, sporty ekstremalne, kultura, praca, kino, teatr, muzyka.

MALWINA

INSEGNANTE DI ITALIANO
 

Mam na imię Malvina, pochodzę z okolic Rzymu. Kocham uczyć innych włoskiego po to by móc z nimi swobodnie porozmawiać i poznać się. W Polsce mieszkam już dość długo, jednak wyraźna różnica mentalności sprawia, że nigdy się tu nie nudzę 😉 Moi uczniowie zawsze uczą mnie czegoś nowego i dowiaduję się masę ciekawych rzeczy! Między innymi dlatego na zajęciach ze mną głównie skupimy się na mówieniu i komunikacji z życia codziennego o życiu lub przydatnej na co dzień 🙂

Jeżeli chcesz móc swobodnie i bez przeszkód poruszać się w języku włoskim, poprawnie wymawiać: GNOCCHI, MACCHIATO, BRUSCHETTA, LAMBORGHINI, BOLOGNESE, dowiedzieć się jakie stereotypy o włochach są prawdziwe, poznać, zrozumieć ich mentalność oraz kulturę i jak to z nimi tak naprawdę jest 🙂 – zapraszam na moje zajęcia, chętnie podzielę się swoją kultura, zarażę mentalnością i może zdradzę jakiś przepis na prawdziwe włoskie danie 😉

ANDERSON
 
MAESTRO DE ESPAÑOL
 

Witam, jestem Anderson z Republiki Dominikańskiej.

Lubię uczyć obcokrajowców mojego języka i poznawać nowych ludzi, aby wspólnie dzielić nasze kultury.

Przyjechałem do Polski z miłości i zostałem, bo kocham ten kraj i tutejszych ludzi, zapraszam na moje zajęcia!

MARTA 
 
JEFA DE OFICINA DE GDAŃSK, MAESTRA DE ESPAÑOL
 

Hola! Jestem Marta. Moja fascynacja językiem hiszpańskim pojawiła się już w gimnazjum i doprowadziła mnie na studia iberystyczne. To tam jeszcze lepiej poznałam język oraz kulturę Hiszpanii, a przede wszystkim – zakochałam się w literaturze tego kraju. Uwielbiam odkrywać nowych autorów, dzięki którym mogę zagłębić się w hiszpański świat.

Kiedy nie zgłębiam tajników marketingu, można mnie spotkać w teatrze, na koncertach lub na zajęciach Zumby. Kocham też podróżować, chciałabym postawić stopę w każdym kraju na świecie…a przynajmniej w każdym kraju hiszpańskojęzycznym 🙂